CME UF50

Kód produktu: UF50
6 610 Kč vč. DPH
5 462,81 Kč bez DPH
Dostupnost: na dotaz
Cena za: ks
Záruka: 24 měsíců
V prodeji od: Červenec 2007
Včetně recyklačního poplatku: 10 Kč

Popis produktu

UF50 patří do skupiny vybavenějších MIDI master keyboardů a tak se hodí pro všechny, kdo očekávají něco víc než jen nástroj pro zadávání not do počítače. Díky svému bytelnému provedení jsou vhodné pro pódiové použití (koncerty, zábavy, ...), kde oceníte i nově zabudovaný bezdrátový přenos. Ale vybaveností se budou jistě honosit i ve vašem studiu.

Provedení

Jak je u UF série zvykem, i UF50 má kvalitní hliníkové tělo, které zajišťuje vysokou odolnost, díky níž snese keyboard i méně šetrné zacházení. Boky jsou sice z plastu, ale opět velmi pevného a silného. Takto pevná konstrukce samozřejmě něco váží, což však není nevýhodou. Při živém se totiž keyboard na stojanu ani nehne a můžete se tak zcela ponořit do hry.

Klaviatura

Ze zkušeností uživatelů je zřejmé, že CME vybavuje své keyboardy opravdu kvalitními klaviaturami. A jinak tomu není ani u tohoto modelu, který nabízí 49 polovyvážených kláves citlivých na dynamiku a s aftertouchem. Klávesy mají příjemnou přirozenou tuhost a jsou dobře odstupňované. Jistě vás potěší možnost nastavení nejen křivek průběhu dynamiky, ale i křivek aftertouche, což není u MIDI keyboardů obvyklé.

Vybavení

Jak už je zmínka v úvodu, UF5 jsou velmi dobře vybavené. Nabízí 8 otočnách a 9 tahových kontrolerů, které můžete libovolně přiřazovat různým funkcím ve vašem sekvenceru, sampleru či jiném softwarovém či hardwarovém zařízení. Je však možné je přepnout do do přednastaveného režimu, ve kterém tahovými kontrolery ovládáte hlasitost na jednotlivých MIDI kanálech a otočnými kontrolery ovládate funkce Cutoff, Resonance, Attack, Delay, Release, PAN, Reverb a Chorus dle sepcifikace MIDI. Pro ovládání sekvenceru najdete na keyboardu 6 tlačítek s klasickými funkcemi REC, PLAY, STOP, FAST FORWARD, REWIND a RETURN TO START. Samozřejmě nechybí kolečka pitchbend a modulace.

Mezi funkční novinky patří funkce U-CTRL, kterou aktivujete režim vzdáleného ovládání, kompatibilní se šablonami Mackie Control. Tento režim je hodně podporovaný různými zařízeními a programy, což velmi ulehčuje nastavování. Mezi další podstatné funkce patří například možnost rozdělení klaviatury na dvě části, přičemž každá má jiný MIDI kanál. Tím lze dosáhnout přehrávání dvou nástrojů na jedné klaviatuře. Kromě rozdělení je možné i ve funkci layer i vytvořit "druhou vrstvu", tzn. jakoby překrývající se dvě klaviatury. Nechybí ani posun oktáv či transpozice po půltónu. Veškeré nastavení si také můžete uložit do 20 pamětí.

Konektivita, rozšiřitelnost

Ke keyboardu můžete též připojit dechový kontroler (např. Yamaha BC-3). Samozřejmostí je pak jack pro připojení sustain pedálu a nově také volume pedálu. Do zadní strany keyboardu je možné namontovat rozšiřující moduly, jejichž nabídka se bude postupně rozrůstat. Celý keyboard je možné připojit k počítači pomocí USB rozhraní. Keyboard je kompatibilní s platformami PC i Mac a navíc umožňuje upgrade firmwaru, díky němuž je možně keyboard inovovat o nové funkce a odstranit případné chyby. Ostatní zařízení lze připojit ke keyboardu pomocí standardizovaného konektoru MIDI (pětikolík). O napájení se stará přiložený 9V zdroj, ale keyboard je také možné napájet přímo z USB sběrnice.

Bezdrátový přenos

Asi největším přínosem je zabudovaný bezdrátový přenos MIDI, který vás ve spolupráci s miniaturním USB přijímačem WIDI-XU zbaví propojovacích kabelů. Bezdrátový přenos je realizován v pásmu 2.4 GHz a jeho maximální dosah je cca 80 metrů.

*Počet kláves 49
*Aftertoutch
*Dynamické klávesnice
*MIDI kontrolery tahové 9
*MIDI kontrolery otočné 8
*MIDI kontrolery celkem 17
*MIDI výstup
*Přepínání oktáv
*Počet zón 2
*Pitch modulace
*Sustain Jack
*Displej LED
*Počet pamětí 20
*Napájení po USB
*Napájení ze zdroje
*Napajecí zdroj v balení
*Možnost rozšíření
*Váha (kg) 8,2

Ke stažení

© 2008-2023, Všechna práva vyhrazena, Clarina Music, Česká 9, 602 00 Brno