Editio Bärenreiter Bublová Eva Houslová knížka pro radost 1 aneb začínáme ve 3. poloze

Kód produktu: H 8008
250 Kč vč. DPH
250 Kč bez DPH
Dostupnost: na dotaz
Cena za: ks
Záruka: 24 měsíců

Popis produktu


Druh publikace: pedagogická hudebnina
Nástrojová skupina: HOUSLE
Obsazení / žánr: housle sólo
Jazyk publikace: cz.

Většina houslových škol pro začátečníky se po značnou dobu omezuje na 1. polohu v přesvědčení, že je výhodné všechny prvky hry zvládnout nejprve v ní. Materiál shrnutý v houslových knížkách Evy Bublové, sestavený během mnoha let intenzivní práce autorky s malými houslisty, nabízí obohacení výuky o důležitý článek, kterým je osvojování hry ve 3. poloze od samého počátku studia. Tento metodický postup je z mnoha hledisek (zejména anatomického, motorického a psychomotorického) přirozenější a zdravější cestou k mnoha prvkům houslové techniky.

Houslové knížky jsou rozvrženy do pěti dílů, u původního nakladatele byla vydána prozatím pouze první knížka. Ta je - stejně jako plánovaný druhý díl řady - koncipována tak, aby mohla být použita jak pro úplné začátečníky (pak může po určitou dobu plnit funkci jediného notového materiálu), tak pro děti, které již hrají v 1. poloze (v tomto případě slouží jako doplňující materiál v kombinaci s jakoukoli školou).

Výhled: Knížka 2 - počátky hry ve 3. poloze (pokračování)
Knížka 3 - koncertní repertoár ve 3. poloze
Knížka 4 - malé a ještě menší etudy pro malé a ještě menší houslisty (1.-2.-3. poloha)
Knížka 5 - malé a ještě menší etudy pro malé a ještě menší houslisty (1.-5. poloha)


Eva Bublová působí pedagogicky v Hudební škole hlavního města Prahy a na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Je absolventkou Pražské konzervatoře (třída prof. Dr. Josefa Micky) a Akademie múzických umění (prof. Václav Snítil) a kurzů Michaila Vajmana a Zachara Brona. K celoživotním tématům její pedagogické práce patří především úsilí o komplexnost hudebního vývoje dítěte, o sepětí nástrojové praxe a hudební teorie a snaha o stálou přítomnost a soulad emocionální a racionální složky při hře (práce s krásou zvuku, s frázováním, dynamikou, stylem).
© 2008-2024, Všechna práva vyhrazena, Clarina Music, Česká 9, 602 00 Brno