BAM Cases

Bam, plachetnice, která se stala světově proslulou značkou

Pro muzikanty není nic důležitějšího než ochrana jejich milovaných nástrojů, takže není divu, že se kvalitní pouzdra firmy „BAM case“ staly světově proslulými, přičemž je používají i někteří z nejvýznamnějších mezinárodních hudebníků. Je známé, že Bam také vyrábí produkty jako jsou kufry, pouzdra na mobilní telefony a mnoho dalšího. Ne ale každý ví, že se firma narodila, zatímco se její zakladatel snažil postavit plachetnici, prozradil v rozhovoru generální ředitel společnosti Robert Goetz.

Společnost Bam vyrábí nejlepší pouzdra na francouzském pobřeží Atlantského oceánu více než 40 let. Osmdesát tisíc ručně vyráběných pouzder se vyrábí každý rok a je pochvalováno hudebníky. Samotné počátky jsou přisuzovány Francouzům Laurenceovi a Philippe de Trogoffovi. Před více než 40 lety chtěl Philippe postavit plachetnici a všiml si že materiály, se kterými experimentoval, měly přesně ty správné vlastnosti pro ochranu jeho drahocenné kytary, a to především lehkost a extrémní odolnost. První prototyp se stal velice rychle populárním. Poté následovala patentová přihláška a založení společnosti s názvem „Bam“, zkráceně „Boîte-à-musique“, což znamená „hudební box“. Takto se zrodil současný přední výrobce na trhu s hudebními pouzdry. Společnost nyní působí po celém světě a má vlastní distribucí v USA, Brazílii, Rusku a Číně. Na pobřeží Normandie přinesla firma novou inspiraci a podnět, zároveň si však zachovala jedinečnost a kvalitu, která je hodnotou této značky. Z počátku byly výrobky k dispozici pouze v klasických tmavých barvách. Postupem času byly však progresivně na trh uvedeny nově navržené kolekce, kde si muzikanti mohou vybrat ze široké nabídky, od tradičních až po stylové či módní. Kufry jsou nyní k dispozici v široké škále barev a vzorů vyrobených z těch nejmodernějších materiálů. Jsou také vybavené novými funkcemi, které jsou vždy vyvíjeny ve spolupráci s hudebníky, protože oni jsou ti, kteří vědí, co je pro ně nejvíce důležité.

Pokud jde o ochranu nástrojů, Bam nenechává nic náhodě. Ultralehká tvrdá skořepina je vyrobena z kombinace plastů Airex, PVC a ABS a je ručně vyráběna pomocí komplexního procesu od samého počátku na pobřeží Normandie v Dives-sur-Mer, poblíž Deauville. Přesné složení je přirozeně přísně střežené tajemství společnosti. Měkké a tiché zamykání s pěnovým uložením má za následek dokonalé uzamčení nástroje. Rukojeti jsou odolné a bezpečné. Každá funkce pouzder je přísně a pravidelně kontrolována. Vynikající kvalita je výsledkem jedinečné kombinace dlouholetých zkušeností, inovací, nejmodernější ruční výroby a neustálého rozvoje našich technických procesů.

Výstava Cremona Musica 2018

Vzhledem k tomu, že vždy existují požadavky na různé cestovní doplňky, vyvinula majitelka a designérka Katja Goetz label BAMFrance. Tato firemní sekce se zabývá vývojem produktů pro každodenní život, jako jsou kabelky, pouzdra na mobilní telefony nebo cestovní kufry. Brzy je bude možné koupit v Paříži. Za další úspěch, na který jsou majitelé hrdí, považují to, že získali podporu houslisty Vanessy Mae, která je nejen garantem první série zavazadel, ale zároveň také návrhářem. Na této výstavě je také představená barevná limitovaná edice Hightech „Paris“, kterou používá také Vanesse Mae. Houslista David Garrett naopak preferuje klasické černé kožené pouzdro „Revolution“ s vyraženou lebkou na přední straně. Bratři Capuçonovi, kteří vystoupili na zahajovacím dni Ligy mistrů Evropy (UCL), upřednostňují sérii „L'Etoile“, což je také nejoblíbenější model Katja Goetze. Pouzdra „L'Etoile“, jsou považované za takové Hermès brašny tohoto odvětví, jsou vyrobeny z nejlepší kůže kombinované s exkluzivním broušeným hliníkovým vzhledem. Lze je objednat v široké škále různých stylů a barev. Mezi další řady patří zbrusu nová barevná série „Katyushka“ s vyšívanými tradičními ruskými dekoracemi. Řadu „La Défense“ tentokrát obohatil zářivý západ slunce-Orange. Obzvláště oblíbené jsou také vodotěsná pouzdra řady „Performance“.

Bam chrání nejen nástroje, ale také životy.

Někteří hudebníci dokonce dluží svůj život pouzdrům Bam. Patrick, student školy Royal College of Music v Londýně, v sobotu 26. března 2011 přecházel ulici a byl sražen taxíkem v plné rychlosti. Mnoho lidí bylo svědkem této vážné nehody, kdy hudebník narazil na čelní sklo a vypadalo to, že bude vážně zraněn. Ambulance s rozsvícenými nouzovými světly ho spěchá zachránit a po několika hodinách vyšetření mu lékař nakonec konstatuje, že jen zázrakem se mu nic vážného nestalo a má pouze pár škrábanců, proto může jít domů. Zdá se, že jeho nástrojové pouzdro absorbovalo většinu nárazu a zachránilo mu tak život. Mladý muž tentokrát vyvázl bez úhony, ale zneklidňuje ho stav jeho cenného nástroje. Nicméně, když je mu pouzdro vráceno a on ho posléze otevírá, tak zjišťuje, že má jeho nástroj sotva nějaké škody. Očekával, že najde pouze dřevěné střepy a poškozené struny, ale místo toho našel zcela nepoškozenou violu. Patrick přísahá vděčnost a naprostou loajalitu firmě Bam za to, že mu nejen zachránila život, ale také i jeho milovaný nástroj. Není však sám, je známo více případů, ve kterých pouzdra Bam zachránili hodnotu svěřeného nástroje například před požáry, nehodami či pády z velkých výšek. Není proto divu, že většina hudebníků věří v ochraně jejich houslí, viol, violoncella, klarinetů, fléten, kytar a saxofonů právě této značce.

 

Webové stránky firmy: https://www.bamcases.com/

© 2008-2023, Všechna práva vyhrazena, Clarina Music, Česká 9, 602 00 Brno