Buffet Crampon

Příběh Firmy

1825

Francouzský výrobce hudebních nástrojů Denis Buffet Auger zřizuje svou dílnu na ulici 20 Pasage du Grand Cerf v srdci Paříže. Velmi rychle se mezi hudební komunitou stává známým tím, že vyrábí vynikající klarinety.

1836

Jean-Louis Buffet, Denisův syn, se v roce 1836 oženil se Zoe Crampon. Tímto sňatkem vznikáí úplně nová později slavná značka Buffet Crampon.

1844

Je vytvořeno logo firmy, které společnost používá dodnes. Je vyraženo na všech nástrojích, které firma vyrábí.

1850

V tomto roce vznikly manufaktury a továrny Buffet Crampon v Mantes-la-Ville ve Francii. Začíná výroba legendárních klarinetů Buffet Crampon Boehm.

1866

Buffet Crampon vyrábí své první saxofony, jde o dobu cca 20 let po jejich vynalezení Belgičanem Adolphem Saxem.

1889

Buffet Crampon získal řadu ocenění na Univerzální výstavě v Paříži.

1900

V tomto roce Evette & Schaeffer (Buffet-Crampon & Cie) vystavují na světové výstavě 226 nástrojů ze dřeva či mosazi.

1907

Už v této době nabídka firmy Evette & Schaeffer (Buffet Crampon) obsahovala například 14 hobojových modelů v různých systémech (Bb, C, Db a Eb), 8 různých anglických rohů a baryton hobojů, 18 fagotových typů (C, D, E, F a G) nebo několik kontrabasů ze dřeva či kovu.

1918

Buffet Crampon maximálně využívá expanzi amerického trhu a potvrzuje svou pozici světového lídra mezi výrobci klarinetů té nejvyšší kvality, které jsou určené pro profesionální hráče.

1921

Robert Carrée se v roce 1921 připojil k Buffet Crampon jako učeň. Šlo o talentovaného technika v oblasti akustiky a zároveň tvůrce modelu R13.

1975

Tento rok byl specifický příchodem RC klarinetů, které nesly iniciály svého designéra Roberta Carrée. Dva klarinety (modely Festival a Prestige), které vnikly později, mají původ v tomto modelu.

1981

Buffet Crampon se stal členem slavné skupiny Boosey & Hawkes, která sídlí v Londýně. Tato skupina vznikla v roce 1760.

1994

Buffet Crampon vytváří zelenou linku (Green LinE) a registruje název své značky. Firma navrhla celou řadu hudebních nástrojů vyrobených z mozambického kompozitního rekonstituovaného ebenu, který udržuje 100 % akustických vlastností a poskytuje nezpochybnitelnou spolehlivost a dlouhověkost nástrojů.

2004

V roce vznikla řada profesionálních klarinetů označovaných jako Tosca. Jde o dalšího následovníka rodiny R13. Tento nový model je koncipovaný a navržený Michelem Arrignonem a také zdokonalený spoluprací s těmi nejznámějšími hudebníky.

2005

Firma přebírá název Buffet Crampon pro celou skupinu. Reagovala tak na úspěch toho jména a také na prospěch z nárůstu zisku. Vždycky se snažila o uspokojení potřeb profesionálních hudebníků. Společnost rozšiřuje své know-how a spektrum saxofonů a anglických rohů. Také přichází s koncepcí levnějších studentských modelů.

2006

Společnost Buffet Crampon Group se rozrůstá o další dvě slavné firmy, a to o Antoine Courtois Paris (založená v roce 1803) a Besson (1837).

2008

Získání původních ručně vyrobených klarinetů, které se nacházely v la Couture Boussey, umožnil díky jejich rozboru a prozkoumání společnosti zahájit produkci nových studentských klarinetů E11 France.

2010

Společnost nadále pokračuje ve své strategii průmyslové nezávislosti a díky zisku nové továrny v Německu (Markneukirchen) je schopna rozvíjet nové modely hobojů a klarinetů. Skupina pod vedením svého předsedy Antoina Beaussanta pokračuje v růstu díky vstupu dalších dvou značek: Wenzel a Schreiber (klarinety a fagoty).

2012

Buffet Crampon Group mění název a stává se tak pouze Buffet Group. Tato nová identita spojuje všechny značky skupiny pod jednu společnou vizi, a to býti "světovým lídrem ve výrobě dechových nástrojů".

Pomocí workshopů, kterých se zúčastnilo spousta mezinárodně uznávaných klarinetistů, vznikl výzkumný projekt nové akustiky Paula Meyera, díky kterému došlo k vytvoření klarinetového modelu Divine. Tato nová řada klarinetů představuje významný krok kupředu v historii firmy, a to tím, že spojuje odborné znalosti s dokonalým francouzským výrobním zpracováním.

V tomto roce také testeři, umělečtí poradci, mistři a sólisté z největších mezinárodních orchestrů spojili své síly a vytvořili nový Green LinE hoboj Orfeo, tento model se vyznačuje inovativním designem a vynikajícím tónem.

2013

K obnově saxofonů Buffet přispěl vnik modelu Senzo. Je určený k tomu, aby byl novým standardem mezi profesionálními alt saxofony. Věrně odráží kombinaci francouzského know-how výroby nástrojů s tou nejmodernější technologií. Toto spojení vede ke splnění požadavků, které dnešní hudba požaduje.

2014

Jérôme Perrod byl jmenoval generálním ředitele společnosti a dodává: „Jsem rád, že jsem se připojil k takové prestižní společnosti, jejíž historie se odehrává už po několik staletí a já se těším na to, že budu součástí její budoucnosti. S podporou mimořádného know-how svých vysoce profesionálních týmů ve Francii a Německu má Buffet Group základnu potřebnou k urychlení svého růstu jak v Evropě, tak ve zbytku světa“.

 

 

Webové stránky firmy: http://www.buffet-crampon.com/en/

© 2008-2024, Všechna práva vyhrazena, Clarina Music, Česká 9, 602 00 Brno