Vandoren

O společnosti

Společnost Vandoren byla založena v roce 1905. Rychle se stala lídrem ve výrobě plátků, hubiček a doplňků pro klarinety a saxofony. V současné době společnost vyváží 90 % své produkce do více než 100 zemí zejména díky svému know-how, které je založené na zapojení každé organizační úrovně společnosti. Vandoren je rodinný podnik, který založil sólista orchestru Concert Colonne pan Eugène Van Doren.  Za dalším pokračováním firmy stojí jeho syn, klarinetista Robert Van Doren a prezident společnosti Bernard Van Doren. Robert, syn Bernarda, vstoupil do společnosti v roce 2014. Původní dílny Vandorenu tzv. rue Lepic v Paříži byly na počátku 90. let přeneseny do Bormes les Mimosas v jižní Francii, což umožnilo vývoj, modernizaci a neustálé zdokonalování výrobních procesů. Pařížský prostor byl posléze proměněn na zkušební ateliéry, včetně hudebního předváděcího prostoru pro klarinety a saxofony, stejně jako výukové a nahrávací místnosti.

Přátelé hudby

V souvislosti s celosvětovou distribuční sítí byly v Japonsku (Tokiu), ve Spojených státech (New Yorku, Chicagu, Los Angeles), v Evropě a nedávno i v Číně postaveny hudební poradenská studia ke zkvalitnění zákaznického servisu. Tým Vandoren pravidelně informuje své zákazníky o svých novinkách a v jazzových klubech, zejména v Paříži a New Yorku, pravidelně každý měsíc organizuje tzv. Vandojams, které jsou určený pro všechny přátele hudby a slouží k propagaci hudební praxe.

Ekologický přístup

Třtina je hlavní surovinou pro výrobu plátků. Jde o 100 % přírodní rostlinu, kterou si společnost pěstuje pro veškerou její potřebu na třtinových polích v jižní Francii. Odpad, který vzniká z této činnosti, ale také z výroby plátků, se znovu ekologicky využívá jako hnojivo na pole nebo taktéž jako palivo do kotle, který vytápí výrobní továrnu.

Století vášně

Předvídání změn, naslouchání potřebám hudebníků, neustálé zdokonalování produktů je pro Vandoren neustálou výzvou pro dobu již delší než sto let. Velký výběr těch nejmodernějších produktů slouží hlavně k tomu, aby byl o hudbu i nadále zájem a byla pro lidi neustálou zábavou.

Obr. 1 - budova Vandorenu v Paříži                                             Obr. 2 - Vandoren studio v New Yorku

 

Webové stránky firmy: http://vandoren.fr/en/

© 2008-2023, Všechna práva vyhrazena, Clarina Music, Česká 9, 602 00 Brno